Fraktury, zlomeniny kostí

Mumio až trojnásobně urychluje srůstání kostí. Proces se tak spouští již mezi 9.– 14. dnem, bez Mumia probíhá nejen pomaleji, ale struktura nově vytvořeného kostního regenerátu je daleko horší jakosti. Mumio mimo jiné obsahuje tytéž stopové prvky jako kostní tkáň (vápník, fosfor, draslík, také stroncium a berylium), je to dokonalý stavební materiál potřebný pro její formování. Díky tomu se Mumio selektivně soustřeďuje v místě zlomeniny, přičemž poškozené tkáně jej intenzivně vstřebávají.

Každá zlomenina je nejen bolestivá, ale také traumatizuje organismus jako celek, nevy­jímaje řadu důležitých orgánů. Tyto druhotné změny zpětně brzdí regeneraci kostní tkáně. Mumio kompenzuje škodlivé poúrazové reakce organismu a normalizuje krevní obraz.

Mumio normalizuje zejména výměnu minerálních látek, což urychluje mineralizaci srůstající kostní tkáně. Od okamžiku nasazení Mumio stimuluje mobilizaci vápníku a zvyšuje jeho obsah v krvi. Mumio má normalizační účinek také vůči draslíku a neorganickému fosforu.
Při užívání Mumia nejen že kostěný svalek začíná vznikat již druhý den, ale je pohlcován 2,5–3 krát více než bez Mumia. Tento jev je zapříčiněn tím, že Mumio ve zraněném místě lokálně posiluje látkovou výměnu, což urychluje formování kostního regenerátu. Projevuje se to v kvalitativních změ­nách syntézy a ve zvýšené tvorbě nových bílkovin a nukleoproteinů, které ve značné míře obsahují fos­for.
Při zlomeninách končetin komplikovaných traumatickým postižením nervových kmenů Mumio mimo jiné urychluje odstranění neurotrofíckých poruch a podporuje úplnou obnovu pohyblivosti a citlivosti.

Při otevřených zlomeninách se díky Mumiu rychle vstřebávají zničené tkáně, zmenšuje se vylučování hnisu, rána se očišťuje, měkké tkáně se obnovují a urychleně regenerují, nastává rychlá granulace a epítelizace. Tím vším Mumio značně urychluje léčbu (o 14–18 dní !) a napomáhá úplné obnově poškozeného organizmu.
Mumio urychluje srůstání kostních úlomků a zvyšuje kvalitu tohoto srůstá­ní. Patologická pohyblivost a krepitace úlomků rychle mizí. Mumio příznivě ovlivňuje proces i v případech, kdy se úlomky dotýkají pouze boční plochou nebo se nedotýkají vůbec. Při dotyku kostních ploch méně než na polovinu až třetinu jejich šířky Mumio podporuje vývoj nadměrného svalku, jehož přestavba (zpětný vývoj a obnova normál­ní kostní struktury) je rychlá, přičemž se deformovaná osa kosti vyrovnává. Aplikací Mumia se až o 51,3 % snižuje výskyt následných deformací končetin, omezení pohybli­vosti kloubů, úhlové deformace kostí atd., a to i u osob velmi pokročilého věku.

Díky svým vlastnostem Mumio výrazně zlepšuje celkový stav pacientů. Bolestivost, krevní podlitiny a otoky jsou jen krátkodobé a daleko méně zřetelné. Po nasazení teplota zpočátku stoupne, ale brzy se normalizuje, člověk je aktivní, má dobrou náladu, dobře jí a klidně spí.

Pamatujte:

  • hojení je tím rychlejší, čím dříve po zlomenině začneme Mumio užívat
  • užívání Mumia v malých dávkách po delší dobu je mnohem účinnější než krátkodo­bé užívání vysokých dávek

Užívání Mumia: pro člověka do hmotnosti 75kg dávkujeme 0,1g–0,2g 2× denně po dobu 20–30 dní. Po pěti dnech vysazení Mumia v kúře pokračovat, zvláště pak u infikovaných zlomenin a zlomenin velkých kostí, např. pánevních, páteře, kosti stehenní a bércové).
U vyšších hmotností je dávkování dvojnásobné, tj. 0,2g–0,4g 2× denně.
Pokud u otevřených zlomenin dochází k rozestupu stehů nebo hnisání, je vhodné ránu ošetřovat 7% vodným roztokem Mumia – až do zhojení přikládat zvlhčené roušky, ránu před aplikací omýt studenou vodou. (viz Příprava vodného roztoku)
371,00 

Balení: 60 tablet 0.2 g

Země původu: Kyrgyzstán

Odeslání: do 3 pracovních dnů

Množstevní sleva: Aktivní

Certifikáty: SZÚ a MZČR: HEM-350-13.7.04-13880/3

Skladem
+