Mumio čisté 60 tab. 0,2g

371,00 
T085
Skladem
+

Co je Mumio (známé také jako mumijo, mumiyo, shilajit)

Očištěné od příměsí má Mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobná asfaltu. Téměř okamžitě se rozpouští i tělesným teplem (na dlani). Má výrazně hořkou nezaměnitelnou chuť a charakteristickou zvláštní vůni. Velice snadno se rozpouští ve vodě. V lihu se rozpouští velmi špatně. Jemný sediment musí být po rozmíchání minimální.

Z chemického hlediska je mumio přírodní směsí organických i anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů*), fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.

Slovo mumio doslova znamená "chránící tělo před nemocemi", "tělo uchovávající". V oblastech, kde se rozkládala perská říše, je pojem mum dodnes používán pro označení růstu.

Mumio nemá nic společného s mumiemi a s látkou mumia vera aegliptiaca, která je směsí prášku z mumií, konzervovaných asfaltem a pryskyřicemi. Tato látka se používala k zastavování krvácení.

Naleziště mumia se nacházejí vysoko v horách Asie, z geografického hlediska tvoří přes tato pohoří na Zemi pás. Místní lidé mumio sbírají v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech ve výškách nad 3000m. Skupina se vydává do hor na několikatýdenní výpravu, jejímž výsledkem je pár vaků syrového mumia. Protože sběr mumia bývá pro tyto lidi jediným zdrojem peněz, umístění svých nalezišť pochopitelně tají a informace o lokacích se předávají z otce na syna. Mumio se vyskytuje na stěnách a stropech jeskyň nebo v průrvách v podobě krápníků nebo malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto název Slzy hor).


*) nejedná se o anabolické steroidy!
Ke zprofanování výrazu steroid došlo v polovině minulého století v souvislosti z rozmachem a popularizací kulturistiky. Steroidy obsažené v Mumiu jsou přírodní látky (alkaloidy, vitaminy, kyseliny...). Nejznámějším steroidem je cholesterol – látka, která pomáhá tělu zpracovávat tuky, je důležitá při tvorbě buněčných membrán. Cholesterol obsahuje každá buňka. Většinu si organismus vyrábí sám, část pak přijímáme ve stravě. Cholesterol je pro organizmus nepostradatelný – jedná se o "ten dobrý" cholesterol.


Adaptogen Mumio

Mumio je velice silný adaptogen s excelentními vlastnostmi. Aby bylo možné látku nebo preparát zařadit mezi adaptogeny, musí splňovat tato kriteria:

  • musí být ZCELA netoxická a z hlediska organismu DOKONALE neškodá
  • na funkce jedince musí mít průběžný blahodárný vliv
  • jeho činnost nemusí být přísně specifická, musí však zachovat normální tělesné funkce v případě působení různých útoků (stresů)
  • musí normalizovat tělesné funkce bez ohledu na existující (i chorobný) stav


Ač se to nezdá, tyto nároky jsou skutečně velice tvrdé. Na rozdíl od léků, které v naprosté většině mívají vedlejší účinky, musí adaptogeny vyvíjet blahodárný vliv na organismus bez jeho narušení nebo poškození. Pouze velice málo látek má adaptogenní vlastnosti a jen některé z nich tak silné.

V dnešní době je téměř nemožné koupit Mumio ve formě čípků, zaváděných do konečníku nebo do pochvy. Vlastnoruční příprava čípků je bez patřičného vybavení náročná. Výsledný efekt a rychlá pozitivní reakce organizmu jsou ale velmi přesvědčivé. Jedinou možností tak zůstává nechat si čípky vyrobit. Ještě stále existují malé lékárny, které potřebné vybavení mají a mohou vám vyjít vstříc.

Vlastnoruční výroba roztoku zabere určitý čas, ale je v domácích podmínkách možná, doporučujeme ji. Nejen, že vždy víte, z jak čisté suroviny roztok tvoříte, ale jeho množství nemůže být velké, protože dlouho nevydrží i v dobrých podmínkách. Roztok si vždy připravujte sami – výsledný efekt za to stojí.

Mumio i při dlouhodobém užívání nevyvolává žádné toxické ani jiné vedlejší účinky. Uvědomte si ale, že Mumio samotné není všespasitelný všelék.

Balení: 60×0,2g tablety


Dávkování běžné: 1 tableta denně po dobu 20 dní následováno 10ti denní pauzou. Dále pokračovat po dobu dalších 20ti dní.

Dávkování specifické: V oddíle Aplikace Mumia naleznete příklady známých potíží.

Přesné dávkování: Mohu stanovit na základě požadavku (emailem nebo telefonicky).


Balení: 60 tablet 0.2 g

Země původu: Kyrgyzstán

Odeslání: do 3 pracovních dnů

Certifikáty: SZÚ a MZČR: HEM-350-13.7.04-13880/3

Dávkování běžné: 1 tableta denně po dobu 20 dní následováno 10ti denní pauzou. Dále pokračovat po dobu dalších 20ti dní.

Dávkování specifické: V oddíle Aplikace Mumia naleznete příklady pro známé potíže.

Přesné dávkování: stanovím na základě požadavku (emailem nebo telefonicky).

Pomohlo mi na močový měchýř, přesně tak! Když jsem měl infekci močových cest, pomohlo mi hodně a okamžitě, díky za tento výrobek! Žádné léky, žádné antibiotika, žádný doktor :-)
Cumlat se sice dá jen kostkou cukru :-)
Dobrý den, jsem student a vždy jsem byl velmi nervózní a vyděšený na zkouškách, ale teď s dvěma tabletami 30 minut před ... Jsem v pořádku. Opravdu mi to pomohlo, když mám "strašlivou zkoušku", Mumio mě uklidňuje a pomáhá mi otevřít srdce a zbavit se všech strachů.
Je skvělé! Doporučuji ho přátelům
Dobrý deň,
Rád by som k téme "mumio" prispel vlastnou skúsenosťou:
Rozsiahly vred na dvanástorníku: počas pracovného pobytu v Tadžikistane prišla reč aj na tento môj veľmi akútny problém. Zaviedli ma k horalovi staršiemu ako Pamír a od neho som dostal liečebnú kúru:
- vodný roztok mumio v množstve 0,1 g/30 kg hmotnosti, spolu s polievkovou lyžicou "oblepichového oleja" (prvdepodobne Rakytník rešetliakový - Hypophae), ráno na lačno a taká istá dávka večer pred spaním (bez oleja), po dobu 21 dní, 3 cykly s týždňovou prestávkou.
Po prvom cykle vymizli obtiaže, po celej kúre RTG vyšetrenie vykázalo vyliečenie. Odvtedy (1992), neviem čo sú to problémy s dvanástorníkom.

Poznámka: samotné mumio je skvelé. Jeho účinok je však násobne vyšší, keď sa aplikuje s vhodným nosičom (synergický účinok). Tieto nosiče sú rastlinné šťavy, ktoré účinok mumio nasmerujú práve na ten orgán, ktorý chceme normalizovať (mrkvová šťava, černicová šťava, rakytník, baza,...). Kým užívanie samotného mumio má všeobecne podporný účinok miernej intenzity, pri kombinácii s rakytníkovým olejom pôsobí radikálne silnejšie práve na zažívací trakt, s čučoriedkovou šťavou pôsobí špecificky účinne na očné problémy (spomalenie tvorby sivého zákalu, čiastočná regenerácia očného pozadia, aj poškodeného cukrovkou), s mrkvovou šťavou napomáha likvidácii pľúcnych tumorov (pravdepodobne len adenokarcinóm veľkobunkového typu),...

S úctou

Vladimír Kramarič
Košice
Žil jsem dlouhou dobu nezdravým stylem života a proto jsem se rozhodl začít s tím něco dělat.
Začal jsem jíst zdravé potraviny, pít zeleninové šťávy, jíst hodně ovoce, přestal jsem kouřit.
Po nějaké době jsem dostal doporučení k půstům, při kterých se pijí zeleninové štávy.
Půst se drží 42 dnů.
Po pár dnech jsem se cítil oslabený z důvodu detoxikace organizmu.
Matka mi poradila užívání mumia.
Stav se OKAMŽITĚ zlepšil !!!
Užívám mumio 3x denně, nechám je rozpustit v ústech (miluji tu specifickou chuť) a pak zapiji vodou.
Měl jsem špatné jaterní testy, bolesti kloubů, časté zápaly plic a hemoroidy.
Problémy ustoupily, jaterní testy jsou v normě a imunita funguje zase na 100%!
Samozřejmě, že bez mého rozhodnutí začít zdravě žít a jíst, by ke zlepšení nedošlo, ale mumio zde sehrálo roli katalyzátoru, jenž celý proces urychlil.
Stala se v mém životě veliká změna, která přišla v podobě mumia a darovala mi optimizmus, cílevědomost.
Ano, jsem přesvědčen, že účinek mumia má velký dopad na psychiku a ta je v regeneraci klíčovou!
Mumio užívám stále a nehodlám s tím přestat.
Až doužívám zásobu, jenž mám, požádám vás o zásilku.
Zdravím a přeji všem pěkný den.
Před dvěma lety jsme se s manželem „dověděli“, co má jíst pes a snažíme se to propagovat i na našich stránkách. Tohle téma tady nebudu víc rozvíjet, ale jako by nás to nakoplo a začali jsme se zajímat, co má jíst člověk. Přečetli jsme už docela dost knih i různých informací na síti a samozřejmě i stránky Mumio. Jelikož i většina autorů dosud přečtených knih Mumio velice chválila, vyzkoušela jsem jej jako „preventivní kúru“. Manžel v té době ještě nebyl ani na můj popud „přesvědčený“ o jeho účincích, tak jsem začala sama. V průběhu té doby jsme se už několik měsíců snažili jíst z 80% syrovou stravu (čerstvé šťávy, ovoce, zeleninové saláty…) a pít destilovanou vodu + bylinkové čaje a samozřejmě pokračujeme. Ve zkratce řečeno jsme nejen oba ubrali pár kil na váze, ale i se cítíme se velice dobře, máme daleko víc energie atd. Jenomže před měsícem začal mít manžel potíže s hemoroidy – dle některých autorů to může být i projevem detoxikace organismu. Já osobně se domnívám, že pokud by tehdy onu kúru prodělal se mnou, mohl se mu tento problém možná vyhnout. Já žádné projevy detoxikace necítím a věřím, že je to i zásluha Mumia. Proto se budu k Mumiu vždy ráda vracet a jsem ráda, že se přidal i manžel. Děkuji.
dobry den,
tiez som nadsena mumiom, uzivam ho skoro rok s prestavkami
uz po druhej tabletke som sa citila uzasne.

do 1 tyzdna mi vyliecilo chronicky zapal ladvin, ktory mi vysiel von cez
ekzem na lytkach ale potom zmizol aj ten.

okrem toho je to jedina vec na svete co ucinkuje proti najhorsim typom HPV,
kedze mi vyliecilo HPV a ascus na krcku maternice co je stadium kt. sa uz uz
ide zvrhnut na rakovinu, takze som postupila zo stupna 3 na stupen 1, co je
zdrava. Gynekolog nechapal.

to tam mozte dopisat

dakujem a prajem vela uspechov
Dlhodobo som profesionálne pôsobil v Centrálnej Ázii, v prostredí prírodovedne vzdelaných odborníkov, najmä gológmi. Medzi nimi, ktorí sa väčšinu svojho profesionálneho života pohybovali v prakticky civilizačne nepostihnutom prírodnom prostredí a s domorodým obyvateľstvo. Pri rôznych príležitostiach som sa stretol so zmienkami o blahodarnom vplyve na značne zaťažovaný organizmus dvoch zložiek prírodných produktov "liečiteľov" - Mumio a Oblepichový olej (rakytnik rešetliakový). V Mongolsku, v jeho južných regiónoch polopúšte Gobi aj so špecifickou kríčkovitou rastlinou "Charmag" s neveľkými bobuľovitými plodmi červenej, alebo tmavočervenej farby - nazývanými domorodcami aj "Gobijské jahody". Pripravoval sa z nich olej s vysokým, obsahom vitamínov, mikroprvkov a ďalších aktívne pôsobiacich enzýmov s výraznými posilujúcimi až liečivými účinkami. V období pôsobenia (15 rokov) sme pri občasnom prijímaní rôznych prírodných produktov z vyššie uvedených prírodnín dokázali "prežiť" dlhodobý pobyt v náročných pracovných podmienkach bez akýchkoľvek zdravotných ťažkostí. Odporúčam aj v podmienkach "civilizovanej" Európy dôverovať prírodným produktom Centrálnej Ázie. Sú bežne prístupné za primeraných cenových reláciách aj v lekárňach na Slovensku - treba poznamenať, že využívané sú zatiaľ dosť zriedkavo.
Sám keď som žiadal MUMIO stretol som sa so zvedavými otázkami mladých farmaceutov ako a načo to užívam?! Na môj údiv som zistil, že v danej lekárni som bol iba druhým záujemcom, v predaji mali aj 60 tab. Mumio z Veľkej Británie (pozn. tým druhým záujemcom bol mladý Kirgiz, ktorý vyštudoval na UK v Bratislave Falultu manažmentu a zostal trvale na Slovensku)?!
Vynikající stránky o Mumiu!
JEDINÉ CO K MUMIU MOHU ŘÍCT ŽE MI PŘED 14 LETY ZACHRÁMILO ŽIVOT ,DOSTALA JSEM PO BORELIOZE ZÁNĚT OSRDEČNÍKU A SRDEČNÍHO SVALU ,KAMARÁD MI DONESL DO NEMOCNICE TOTO MUMIO PILA JSEM JE ROZPUŠTĚNÉ V KOFOLE NA LAČNO 30 MIN. PŘED JÍDLEM ,DOKTOŘI MI PO MÉM SOUHLASU ŽÁDNÉ LÉKY NEDÁVALI JESTLI SI UDĚLÁM NA BORELIOZU IMUNITU ,PO 3 TÝDNECH DOKTOŘI MŮJ STAV PROHLÁSILI ZA ZÁZRAK SRDCE ZDRAVÉ JAKO DÍTE PO 3 TÝDNECH ZJIŠTĚNA IMUNITA PROTI BORELIOZE ,ŽÁDNÉ LÉKY NA SRDCE JSEM ANI NEDOSTALA ,MUMIO JE ZÁZRAK PŘÍRODY ,MARIE
Napsat recenzi nebo komentář