Hemoroidy

Tomuto onemocnění by bylo možné věnovat mnoho stránek – jejich vzniku, stadiím vývoje, symptomům, formě prevence atd. Téma je velmi obsáhlé, zde uvádím jen základní odpovědi, na otázku – "Co se dá dělat?"

 1. je třeba opravit všeobecný názor, že hemoroidy jsou formou křečových žil – není tomu tak, jedná se o zánětlivý proces
 2. Mumio působí protizánětlivě a napomáhá tvorbě nové sliznice. Na sliznici rekta má svíravé (stahující) účinky a utišuje svědění. Trvání aplikace je do úplného odeznění problému při dodržení níže popsaných pravidel. Pokud jsou hemoroidy v počátečním či lehce rozvinutém stadiu, zcela jistě se vyplatí vytrvat a dosáhnout kýženého cíle – zbavit se jich definitivně. Pokud je nemoc v pokročilejších stadiích, je velmi vhodné kůru podstoupit, sledovat účinek. V každém případě ve velmi vhodné navštívit specializovaného lékaře, protože ten dokáže určit, zda se skutečně o hemoroidy jedná – je nutné vyloučit jiná onemocnění!
 3. Několik zásadních pravidel:
  • po každé stolici důkladně omýt konečník PH neutrálním mýdlem
  • kdykoli a kdekoli posilovat svalstvo svěrače (lze to provádět nenápadně a tajně)
  • pravidelně se pohybovat, případně plavat (pravidelné plavání přináší velmi dobré výsledky)
  • jít na stranu při prvním popudu a udělat si na to čas
  • vybírat si stravu – vlákniny, nic "těžkého", dráždivého
  • neprochladnout, nesedět déle, než je nezbytné
  • hodně pít
  • NIKDY ŽÁDNÁ PROJÍMADLA

Při striktním dodržení pravidel je léčba hemoroidů zpravidla úspěšná na 100 %.

Mumio se aplikuje 3× denně jako mikroklystýr 30–35 dní.
Složení a příprava mikroklystýru: těsně před použitím rozpustit 0,1g Mumia v 10ml teplé převařené vody. Vzniklý vodný roztok Mumia je určen pro jednorázové použití. Variantou je forma čípků 0,1g/ks několikrát (typicky 2–3× denně) se současným vnitřním užíváním ve formě tablet. Čípky vám může vyrobit každá patřičně vybavená lékárna.
Lékárna však v rámci platných zákonů nemůže vyrobit čípky z vámi dodané suroviny (nemůžete tedy přinést tablety Mumia a chtít vyrobit čípky z nich). Lékárna k této činnosti musí suroviny získat od dodavatele, který doloží dokumenty o zdravotní nezávadnosti.
Pokud jsou hemoroidy dobře přístupné, mikroklystýry nejsou nutné a lze je 2–3× denně mazat přímo extraktem Mumia.

371,00 

Balení: 60 tablet 0.2 g

Země původu: Kyrgyzstán

Odeslání: do 3 pracovních dnů

Množstevní sleva: Aktivní

Certifikáty: SZÚ a MZČR: HEM-350-13.7.04-13880/3

Skladem
+