Řezné, tržné, hnisavé a infikované rány

Mumio má silný protizánětlivý účinek a podporuje vstřebávání zničených tkání, samočištění ran, obnovu a urychlenou regeneraci měkkých tkání, brzkou granulaci a epitelizaci rány. Mumio tím značně urychluje uzdravení. Po aplikaci po počáteční vlně bolesti trvající přibližně 1–2 minuty celková bolestivost mizí, rána se zaceluje průměrně jedenapůlkrát rychleji než při klasické léčbě.

Zkracuje se první fáze hojivého procesu v ráně a urychluje se přechod do druhé fáze. Zda má Mumio baktericidní účinek je sporné, nelze jej považovat za náhradu antibiotik. Mumio je biogenním stimulátorem zacelení ran, který zastavuje růst bakterií a podporuje regeneraci. Platí to pro léčbu rozsáhlých hnisavých a infikovaných ran, stejně tak jako pro celou řadu hnisavých infekcí: lokální absces, flegmóna, karbunkul, panaricium, akutní paraproktitida, mastitida, pooperační hnisavá rána, vřed po popálení.

Včasnou aplikací Mumia lze zpravidla předejít nutnosti chirurgického otevření hnisavého ložiska. Pokud je však nezbytné, zle Mumio použít na urychlení hojení. Díky Mumiu se již první den rána očišťuje od nekrotických hmot, 5.–6. den jsou zcela odstraněna nekrotická ložiska a rána se vyplňuje granulační tkání.

Užívání a aplikace: Na postižená místa se přikládají obklady namočené do 5–10% vodného roztoku Mumia (2–4ml) do úplného vyléčení. Zpravidla postačuje 5% roztok. Obklady se mění každý den, u otevřených ran je vhodnější postřik. Při hnisavých a infikovaných ranách je nejúčinnější 10–15% vodný roztok Mumia. Při aplikaci Mumia se zprvu objevuje poměrně silné pálení a teplo, ale které ale rychle odezní. Komplexního účinku se vždy dosahuje současným vnitřním užíváním Mumia po celou dobu léčby 1× denně 0,2g. Při ranách malého rozsahu není vnitřní užívání Mumia nutné.


Příprava 5% vodného roztoku: Těsně před použitím rozpustit 0,1g Mumia v 2ml ještě teplé převařené vody (jinak 0,2g Mumia v 4ml vody atd.).
Příprava 10% vodného roztoku: Těsně před použitím rozpustit 0,2g Mumia v 2ml ještě teplé převařené vody (jinak 0,4g Mumia v 4ml vody atd.).
Příprava 15% vodného roztoku: Těsně před použitím rozpustit 0,3g Mumia v 2ml
ještě teplé převařené vody (jinak 0,6g Mumia v 4ml vody atd.).


Lokální absces je dutina ve tkáni vyplněná hnisem
F
legmóna je neohraničený hnisavý zánět, probíhající v pojivu
Karbunkul je hnisavý zánět sousedících vlasových míšků, spojených v jedno ložisko
Panaricium je hnisavý zánět na článcích prstu
Paraproktitida je zánět okolí konečníku
Mastitida je zánět prsní žlázy

371,00 

Balení: 60 tablet 0.2 g

Země původu: Kyrgyzstán

Odeslání: do 3 pracovních dnů

Množstevní sleva: Aktivní

Certifikáty: SZÚ a MZČR: HEM-350-13.7.04-13880/3

Skladem
+