Kolitida, enterokolitida, proktitida, sfinkteritida

Mumio je účinné na chronickou nespecifickou kolitidu (i ulcerosní), chronickou entero-kolitidu (i katarálně-spastickou), katarálně-erozivní proktitidu, sfinkteritidu, hemoroidy (viz). Mumio odstraňuje bolestivost, křeče, nadýmání, poruchy trávení, normalizuje stolici a zvyšuje chuť k jídlu. Má protizánětlivý účinek a stimuluje regeneraci tkáně. Objevuje se větší chuť k jídlu, mizí malátnost, zlepšuje se celkový stav.

Díky svým vlastnostem Mumio celkově upravuje tělesné funkce. Například při ulcerosní kolitidě může dojít ke změnám na játrech a jejich poškození, které mohou přejít do chronického aktivního zánětu jater – hepatitidy. Mumio upravuje metabolické a strukturální změny v játrech, mj. normalizuje tvorbu glykogenu a bílkovin, zabraňuje hromadění tuků v játrech (steatóze) a upravuje tvorbu a uvolňování lipoproteinů do krve. Mumio má vliv na energetickou soustavu střevní sliznice a jater (zlepšuje se syntéza adenosintrifosforečné kyseliny v jaterních mitochondriích). Před aplikací střevní flóra obsahuje značné množství hnilobných a hnisotvorných mikrobů, které se ve zdravých střevech nevyskytují. Po aplikaci Mumia se počet patogenních mikrobů radikálně snížuje.

Při nespecifické vředové kolitidě Mumio způsobuje úplné hojení: mizí eroze a malé vředy, vředovité defekty sliznice tlustého střeva se zajizvují. Symptomy mizí cca po 4–5 dnech, zcela desátý den. Regenerační schopnosti tlustého střeva jsou však při nespecifické ulcerosní kolitidě minimální. I když je klinický účinek Mumia rychlý, úplného odtsranění potíže zle docílit jen pravidelnou opakovanou aplikací v rámci komplexní léčby.

Při chronické enterokolitidě se koncem druhého týdne zastavuje krvácení z erozí, po 4–5 týdnech se zajizvují vředy. V průběhu 2–4 týdnů se normalizuje stolice a tělesná teplota, bolestivost mizí. Mumio se aplikuje v rámci komplexní léčby.

Při katarálně-erozivní či ulcerosní proktitidě a sfinkteritidě mizí po aplikaci Mumia zánětlivost a otoky sliznice tlustého střeva, eroze a vředy se ztrácí anebo se zajizvují, což vede k odstranění křečí a bolestivosti.


Užívání:

  • při ulcerosní kolitidě a enterokolitidě se Mumio užívá vnitřně 3× denně 0,1g 30–35 dní a 20 dní při nevředové (neulcerosní) formě. Zároveň je nezbytné obden zavádět mumiové mikroklystýry.
    • Složení a příprava odpovídajícího mikroklystýru: těsně před použitím rozpustit 0,3g Mumia v 30ml teplé převařené vody. Vzniklý vodný roztok Mumia je určen pro jednorázové použití.
  • při proktitidě a sfinkteritidě se Mumio aplikuje 3× denně jako mikroklystýr, 20 dní při katarálně-erozivní proktitidě a sfinkteritidě nebo 30–35 dní při ulcerosní.
    • Složení a příprava odpovídajícího mikroklystýru: těsně před použitím rozpustit 0,1g Mumia v 10ml teplé převařené vody. Vzniklý vodný roztok Mumia je určen pro jednorázové použití.

Kolitida je zánět tlustého střeva
Enterokolitida zánět tenkého a tlustého střeva
Proktitida zánět konečníku
Sfinkteritida zánět řitního svěrače


371,00 

Balení: 60 tablet 0.2 g

Země původu: Kyrgyzstán

Odeslání: do 3 pracovních dnů

Množstevní sleva: Aktivní

Certifikáty: SZÚ a MZČR: HEM-350-13.7.04-13880/3

Skladem
+