Jak uchovávat Mumio

Jak uchovávat Mumio? Nejlepší způsob, jak uskladnit Mumio, je držet jej v chladničce v místě určeném pro máslo. Pro výrazně delší dobu pak v mrazničce. Při pokojové teplotě vydrží čisté Mumio bez ztráty kvality nebo svých vlastností k datu uvedenému na obalu – a mnohem déle. Ale pokud je Mumio delší dobu vystaveno teplotám blížícím se 30 °C, postupně se začne neznatelně rozpouštět a změkne a pak je těžší vyjmout tabletu z blistru.

Stejná situace nastává, pokud je Mumio byť krátkodobě vystaveno teplotě vyšší než 34 °C, např. ponecháno na parapetní desce okna – pak změkne. Vložte jej do mrazničky a ponechejte zde – to vše kvůli snadnému vyloupnutí. Tyto "tablety" Čistého Mumia neobsahují nic navíc – žádné přídavné látky, protiskékavé látky, leštidla atd., jsou to ve skutečnosti drobné kousky přesně zváženého čisté mumia na hmotnost 0,2g. I když se výše popsané stane a Mumio se rozteče, neztrácí fyzikálně-chemické ani léčebné vlastnosti, jen se s ním hůře manipuluje.

Pokud je Čisté Mumio správně uchováváno, vydrží desítky let v perfektním stavu. Pokud však připravíte z Mumia vodný roztok k ošetření pokožky nebo pro jiné účely, záleží pouze na kvalitě vody, jak tento roztok dlouho vydrží. Obecně se jedná o několik dnů, max. tři. Proto nevytvářejte vodného roztoku mnoho najednou a dejte přednost čerstvému.